Světem sem a tam

16.08.2013 20:32

Na konec května jsme pro žáky připravili učivo trochu jinak. Zavítali jsme na některé kontinenty a dozvěděli jsme se o nich a jejich obyvatelích něco více. V pondělí jsme se ohřáli v Africe. Na interaktivní tabuli mohli druháci a čtvrťáci shlédnout obrázky z Afriky. Společně jsme si o ní popovídali a žáci toho hodně věděli. Za odměnu poslouchali při vypracovávání úkolů africkou hudbu. Tu jsme si vyzkoušeli napodobit v hudební výchově „vybubnováváním“ rytmů do lavic. Na konci tohoto dne si žáci vyrobili bubínky, aby si tak mohli i doma zkoušet bubnování.

Následovala cesta do Evropy a po evropských zemích. Zjistili jsme, že každá země, je něčím významná, je něčím proslavená. Toho jsme opět využili jak při opakování učiva z českého jazyka, tak i v matematice. Děti společně vyrobili obraz Slunečnice - zjednodušenou reprodukci díla známého malíře Vincenta van Gogha. Poslední zastávka byla na našich lukách. Kvůli nepříznivému počasí posledních dní však raději přinesly paní učitelky luční kvítí do školy. Děti je poznávaly, vyhledávaly je v knihách a přiřazovaly rostlinkám správné názvy.  

Poslední zastávkou byla naše sousední země - Slovenská republika. Je to stát nám velmi blízký a ze všech slovanských jazyků je nám slovenština také nejsrozumitelnější. Po krátkém seznámení se se Slovenskem a jeho zajímavostmi se děti pustili do plnění úkolů. Ale ouha! Zadání úkolů bylo psáno ve slovenském jazyce! Některá slovíčka byla zcela odlišná od našeho českého jazyka, zejména názvy živočichů vykouzlily dětem na tváři úsměv. Děti se však nezalekly a společnými silami jsme vše zvládli.